MİTSU SU ARITMA SİSTEMLERİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şebeke suyu, Mitsu Su Arıtma cihazlarına gelmeden önce yeteri kadar temiz değil mi?

Bu aslında sizin “yeterlilik” anlayışınıza bağlıdır. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. Mitsu bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir.

Mitsu Su Arıtma cihazı suyun sertliğini nasıl iyileştiriyor?
Su sertliği, adına "iyon değişimi" denilen bir işlemle gideriliyor. Su sertliği sorununu çeşitli zerre ve çöküntüler şüphesiz etkiler. Su, Mitsu’nun içerisinde, negatif yüklü kısımlara çarparak ilerler. Bu kısımlarla ilerlerken, kalsiyum, demir, magnezyum ve diğer ağır metaller bu kısımlarla çarpışır ve tamamen temizlenir.
Filtreleri kolay değiştirebilir miyim?
Filtrelerin değişimini çok kısa sürede yapabilirsiniz. Filtre başlıklarının üzerindeki butona basıp filtrenizi döndürerek çekmek çıkarmanız için yeterli olacaktır. Yeni filtrenizi takarken ise tekrar döndürerek yuvaya oturtmanız gerekmektedir. 3 adet filtreyi 10-15sn gibi kısa sürede değiştirebilirsiniz.
Evimden taşınırsam cihazlarımı ne yapmam gerekecek?

Mitsu Arıtma Sisteminizi taşındığınızda beraber götürebilirsiniz. Herhangi bir sorun da Mitsu sizlere her yerde montaj ve bakım desteği vermektedir.

Neden paslanmaz çelik tank tercih etmeliyim?
Küresel ısınmanın da etkisi ile artık tüm dünya için kaçınılmaz olan su depolama ihtiyacı ancak sağlıklı bir şekilde yapıldığında insanlara fayda sağlayabilir. Depolarda su kalitesini bozan başlıca etkenler; Suyla temas eden malzemelerden suya zararlı kimyasal maddelerin karışması, Işık geçirgenliği, Suyla temas yüzeylerinde gözenekler olması gibi nedenlerdir. Mitsu arıtma sistemi su deposu paslanmaz çelik olup Gıda depolama standartlarına uygundur. Korozyon ve paslanmaya karşı son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
BİZE ULAŞIN!

İLETİŞİM FORMU